Ters Ninja

Gazeteye çıkınca boyumuz uzamıyor tabi ama belki Ters Ninja’dan haberdar olmayan ama içinde küçük küçük ninjalar yaşayan üç beş kişiye daha ulaşacağız diye seviniyoruz. İlk dörde girememişiz ama ilk dörde giren iki blog’dan yalnızca 1 oy eksik almışız. 🙂 Türkçe Blog’ların Kare As‘ı başlıklı haberin girişi şöyle:

Batı dünyası, bilgisayar kuşağı ve ‘teknoloji uyumlu’ entelektüeller tarafından nicedir blog’lardan takip ediliyor. Blog’lar, sanal âlemin en çok kullanılan bölümlerinden biri oldu. Son zamanlarda yükselişte olan yerli blog’larda da film ve müzik eleştirilerinden yemek tariflerine pek çok ‘entry’ giriliyor. Konunun meraklısı jüri üyelerimiz, blog’ların kendi alanlarında en iyilerini seçerken birbirlerini de çok iyi takip ettiklerini gösterdiler..

(Bizden bahsediyorlar… Numan! Bi de senden!)

TERS NİNJA (TersNinja.com)
(Aldığı oy: 1)

‘Sinemasız kalmayın çünkü sinema hayatı eşsiz kılar’ sloganıyla yayımlanan Ters Ninja, alternatif ve underground bir sinema dergisi havasına sahip. Bu blog’da, Gölgesizler’i David Lynch filmleriyle kıyaslayan bir eleştiri yazısına veya Akla Zarar Filmler kitabıyla ilgili Tunca Arslan’la bir söyleşiye kadar pek çok ilginç konu ve yazı bulunuyor. Sadi Çilingir bu blog’un sıkı takipçileri arasında.

Teşekkürler, Sadi Abi! Ters Ninja da Sadibey.com’un takipçisi!

3 YORUMLAR

 1. Sizi tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim. Bloğunuz hakkında yapmış olduğunuz yazınıza kesinlikle katılıyorum. Sinema hakkında detaylı bilgi alabileceğim bir site arayışı içindeydim. Sitenizi favorilerim arasında aldım. Tekrar tebrikler…

 2. Bu durum beni hiç şaşırtmadı. Daha bir yıllık bir site için şahane bir durum!Tebrik ediyorum.

  Ama bu yetmez sevgili landlord, inanın yetmez… Ben Landlord'un bir dergi çıkarmasını bekliyorum. Ya kitap peki? Landlord'un çıkacak bir kitabı yok mu? Olmalı…

  Yok mu bize verecek bir müjdeli haber?

 3. Landlord'dan büyük Ters Ninja var Vildan hanım! O yürüsün ben yerimde durmaya razıyım.

  Dergi… Geceyarısı Sineması kalitesinde bir içerik sağladığımızda, neden olmasın!

  Kitap… Yeterince kitap yok mu zaten ortalıkta. Bazı kitaplar görüyorum kimi zaman, içim acıyor onlara bedenlerini sayfa eden ağaçları düşününce… Ağaçların bu fedakarlığına değecek bir malzeme üretmeden kitap yayınlamak günah be Vildan hanım!

  Okumak isteyene, Ters Ninja var işte!

CEVAPLA