BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

1967 yılındaki Bozkurtlar Geliyor filmiyle başladığı sinema macerası onu yapımcı-yönetmen Nişan Hançer'in karşısına çıkardığında yıl 1971'dir. Hançer'le birlikte iki Zagor filmi çekerler: Zagor Kara Bela ve Zagor Kara Korsan'ın Hazineleri. Levent Çakır önce bu filmlerin Anadolu'daki gösterimlerini, ardından da Cüneyt Arkın'la birlikte yaptığı "action" çalışmalarını anlatıyor.

VHS

Türk Zagor’u Levent Çakır anlatıyor: Cüneyt Arkın’la işbirliği ve Zagor’un Anadolu Turneleri

1967 yılındaki Bozkurtlar Geliyor filmiyle başladığı sinema macerası onu yapımcı-yönetmen Nişan Hançer’in karşısına çıkardığında yıl 1971’dir. Hançer’le birlikte iki Zagor filmi çekerler: Zagor Kara Bela ve Zagor Kara Korsan’ın Hazineleri. Levent Çakır önce bu filmlerin Anadolu’daki gösterimlerini, ardından da Cüneyt Arkın’la birlikte yaptığı “action” çalışmalarını anlatıyor.

Levent Çakır bir sürü filmde rol alıp, kâh dublörlük kâh görüntü yönetmenliği derken Yeşilçam’ın kahrını bolca çekmesine rağmen en çok  Zagor filmleriyle tanınır.  1967 yılındaki Bozkurtlar Geliyor filmiyle başladığı sinema macerası onu yapımcı Hasan Tual‘ın karşısına çıkardığında yıl 1971’dir.  Yönetmen Nişan Hançer”le birlikte iki Zagor filmi çekerler: Zagor Kara Bela ve Zagor Kara Korsan’ın Hazineleri. Levent Çakır önce bu filmlerin Anadolu’daki gösterimlerini, ardından da hep hiç dublör kullanmadığını söyleyen Cüneyt Arkın‘la birlikte yaptığı “action” çalışmalarını  anlatıyor.

“Zagor sahneye çıktığında salon yıkılırdı.”

[flashvideo file=wp-content/uploads/2011/11/levent_cakir_02.flv /]

“Cüneyt Arkın’a dublörlük yaptım”

[flashvideo file=wp-content/uploads/2011/11/levent_cakir_01.flv /]

İlginizi çekebilir...

Murat Orçan

Oyuncuların özverili performansları ve aşina yüzleri olmasaydı belki de seyirci tarafından pek tercih edilmeyecek olan yapım, şu sıralar hak ettiğinden fazla ilgiye mazhar olarak...

Deneme

Cüneyt Arkın'ı kaybettik. Ege Görgün, sinema yıldızının ardından bir yazı kaleme aldı.

Basın Bülteni

Netflix Türkiye, Temmuz 2022'de yayınlayacağı filmleri, dizileri, belgeselleri ve animasyonları duyurdu.

Netflix - Film

Roman uyarlamasının başrolünde Jennifer Lawrence var.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et