BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Adana Büyükşehir Belediyesi´nin düzenlediği Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin 18'incisi bugün başlıyor. Nuri Bilge Ceylan'ın Bir Zamanlar Anadolu´da isimli filminin Türkiye prömiyerinin yapılacağı festival boyunca, film gösterimleri, sinema kongresi, öğrenci atölyesi, paneller, söyleşiler, sergiler gibi sinema etkinliklerinin yanı sıra Mazhar-Fuat-Özkan, Leman Sam, Funda Arar, Haluk Levent, Kubat, Ali Şan, Mustafa Keser gibi sanatçılar konserler verecek.

Festival

Uluslararası Altın Koza Film Festivali başlıyor!

Adana Büyükşehir Belediyesi´nin düzenlediği Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin 18’incisi bugün başlıyor. Nuri Bilge Ceylan’ın Bir Zamanlar Anadolu´da isimli filminin Türkiye prömiyerinin yapılacağı festival boyunca, film gösterimleri, sinema kongresi, öğrenci atölyesi, paneller, söyleşiler, sergiler gibi sinema etkinliklerinin yanı sıra Mazhar-Fuat-Özkan, Leman Sam, Funda Arar, Haluk Levent, Kubat, Ali Şan, Mustafa Keser gibi sanatçılar konserler verecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi´nin düzenlediği Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin 18’incisi bugün (17 Eylül) başlıyor.

Nuri Bilge Ceylan‘ın Bir Zamanlar Anadolu’da isimli filminin Türkiye prömiyerinin yapılacağı festival boyunca, film gösterimleri, sinema kongresi, öğrenci atölyesi, paneller, söyleşiler, sergiler gibi sinema etkinliklerinin yanı sıra Mazhar-Fuat-Özkan, Leman Sam, Funda Arar, Haluk Levent, Kubat, Ali Şan, Mustafa Keser gibi sanatçılar  konserler verecek.

Festivalin ilk akşamı Yaşam Boyu Onur Ödülleri yönetmen Ali Özgentürk ile Nebahat Çehre ve Kadir İnanır‘a verilecek.

220 yerli ve yabancı filmin gösterileceği festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması´nda 14 filmin yer alacak.

En İyi Film seçilen eserin 350 bin liralık ödülün sahibi olacağı yarışmada, F. Serkan Acar´ın Aşk ve Devrim, Ali Özgentürk´ün Beni Sev, Onur Ünlü´nün Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi, Cemil Ağacıkoğlu´nun Eylül, Özcan Alper´in Gelecek Uzun Sürer, Erdoğan Kar´ın Kadife, Tolga Örnek´in Kaybedenler Kulübü, Caner Erzincan´ın Mar, İsa Yıldız ve Murat Onbul´un Memleket Meselesi, A. Haluk Ünal´ın Saklı Hayatlar, Ruhi Karadağ´ın Simurg, Burak Cem Arlıel´in Türk Pasaportu, Mustafa Nuri´nin Vücut ve Muzaffer Özdemir´in Yurt isimli filmleri jüri önüne çıkıyor.

Ödüller, 24 Eylül Cumartesi günü Merkez Park Amfi Tiyatro´da yapılacak kapanış töreninde sahiplerini bulacak.

Festivali Adana’da Ters Ninja adına Ercan Dalkılıç ve Numan Serteli takip ediyor.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et