BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Sciencetology inancının mimarı, Battlefield Earth adlı bilimkurgu serisinin pek ünlü yazarı L. Ron Hubard’ın 10 kitaptan oluşan Mission Earth serisinin ikinci kitabı Black Genesis'in kapağında Türkiye’nin olması, ülkemizin bu “uçuk” macerada önemli bir rol üstlenmesinden kaynaklanıyor.

Ege Görgün

Uzaylılara Afyon kaymağı yediren kitap: Black Genesis – L. Ron Hubard

Sciencetology inancının mimarı, Battlefield Earth adlı bilimkurgu serisinin pek ünlü yazarı L. Ron Hubard’ın 10 kitaptan oluşan Mission Earth serisinin ikinci kitabı Black Genesis’in kapağında Türkiye’nin olması, ülkemizin bu “uçuk” macerada önemli bir rol üstlenmesinden kaynaklanıyor.

Sciencetology inancının mimarı, Battlefield Earth adlı bilimkurgu serisinin pek ünlü yazarı L. Ron Hubard’ın 10 kitaptan oluşan Mission Earth serisinin ikinci kitabı Black Genesis‘in kapağında Türkiye’nin olması, ülkemizin bu “uçuk” macerada önemli bir rol üstlenmesinden kaynaklanıyor.

 Ege Görgün (Landlord)


110 gezegenli bir federasyon olan Voltar’ın gelecek 100 yıllık planları içinde Dünya’nın istilası da yer almaktadır. Ama 100 yıl içinde bizim dünyamızı kirlilik ve savaşlarla yok edeceğimiz bilgisine sahiptirler. Bu kötüye gidişin sorumlusu ise dünyanın en zengin adamı Delbert John Rockecenter’dir (Rockefeller’la benzerliğe dikkat!) Rockecenter dünya nüfusunu uyuşturucular ve rock’n roll aracılığıyla kontrol etmeye çalışmaktadır. Rock özellikle homoseksüelliğin yaygınlaştırılması için kullanılmaktadır.

Voltarlılar en iyi subaylarından biri olan Heller’ı bunu engellemesi için dünyaya yollarlar. Voltar gizli servisi Apparatus’un yöneticisi Lombar Hisst bir ajanını da Heller’ın planlarını bozmak üzere görevlendirir. Heller sonradan şaşkınlıkla Türkiye’de, hem de Afyon’da gizili bir üssü olduğunu keşfedecektir. Bu üssün amacı Voltar’a uyuşturucu nakletmektedir. Anlaşılan odur ki Lombar Hisst Voltar’ın asillerini uyuşturucu müptelası yaparak federasyonun başına geçmeyi planlamaktadır.

En dandik B-Sinema örneklerine taş çıkaracak hikayesi dışında, acayip denebilecek cinsel sahnelere ve Hubbard’ın dünyanın gidişatına, hayata ve cinselliğe dair kaçıklık sınırlarında dolaşan muhafazakar düşüncelerinin alegorik yansımalarına, bir takım global komplo teorisi göndermelerine ev sahipliği yapan Mission Earth, onu gelmiş geçmiş en kötü bilimkurgu eseri olarak niteleyen kesime karşı bizi savunmasız bırakıyor açıkçası. Serinin ikinci kitabı Black Genesis‘in iç kapağında bir de Türkiye haritası yer alıyor. Sınırlar doğru çizilmiş ama şehir isimleri tam bir fecaat: Erzum, Ufra.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et