BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Klon Savaşları’nın iki büyük kahramanı Obi-Wan Kenobi ve Anakin Skywalker’ın maceraları devam ediyor. Asajj Ventress’in öldüğüne ikna olmayan Obi-Wan, Anakin’le birlikte tehlikeli suikastçinin izini sürmeye başlar.

Görkemli Çizgiroman-ım!

Yeni çıkan çizgi romanlar: Star Wars Klon Savaşları 7 ve diğerleri…

Klon Savaşları’nın iki büyük kahramanı Obi-Wan Kenobi ve Anakin Skywalker’ın maceraları devam ediyor. Asajj Ventress’in öldüğüne ikna olmayan Obi-Wan, Anakin’le birlikte tehlikeli suikastçinin izini sürmeye başlar.

“Bu aralar raflara hangi yeni çizgi romanlar çıktı?” gibisinden bir merak kemiriyorsa içinizi kemir kemir, buyurun burada ilacınız… Kemirgenlerin korkulu rüyası, başkasının emeğiyle semirenlerin baş düşmanı, kendine yetecek kadarla yetinip  şükretmesini bilenlerin kadim dostu Ters Ninja çizgi roman piyasamızın yenilerine kısaca göz atıyor….

Star Wars Klon Savaşları 7 : Kardeş Oldukları Zamanlar

Klon Savaşları’nın iki büyük kahramanı Obi-Wan Kenobi ve Anakin Skywalker’ın maceraları devam ediyor. Asajj Ventress’in öldüğüne ikna olmayan Obi-Wan, Anakin’le birlikte tehlikeli suikastçinin izini sürmeye başlar. Bu zorlu sürek avında karşılarına droidler, Kont Dooku ve General Grievous çıkacaktır. Yaptıkları her mücadele ve kazandıkları her başarının her ikisinin de henüz farkında olmadıkları çok ağır bir bedeli vardır: İçlerinden birisi giderek karanlığa yaklaşmaktadır. Klon Savaşları’nın yedinci cildinde hikayeler yavaş yavaş Sith’in İntikamı filminde gelişen olaylara bağlanıyor.

Astonishing X-Men: Yetenekli

Sinemalarımızda gösterilen X- Men: First Class filmiyle eş zamanlı çıksa da, filmin hikayesinden farklı, ama o hikayeden Emma Frost ve Beast gibi bazı karakterleri içeren, filmde bir görünüp kaybolan Wolverine ve Cyclops’a ve ruh hallerine geniş yer ayıran dramatik bir macera Yetenekli. Macera daha önce ölmüş bir kahramanın dönüşünü sahne olması açısından önemli.

Samuray

Yapı Kredi Yayınları daha önce aylık Doğan Kardeş dergisinde yayınlanan çizgi romanların albümlerini yayımlama geleneğini Samuray ile sürdürüyor. Yazarı François de Giorgio, çizeri ise Frederic Genet olan ve Avrupa’nın çok satan çizgi romanları arasında adı geçen eserde 48’er sayfalık ve devam eden üç macera bir araya getirilmiş. Mitolojik ve tarihi arka planı titizlikle hazırlanmış; gerek kapakları gerekse de bazen geniş açılı bazen ayrıntıya odaklanan çerçevelemeleri sayesinde estetik anlamda da göz alıcı olmayı başaran bir dizi.

Zagor

Renkli bir Zagor macerası. Bu öyle her zaman görebileceğiniz bir şey değil. Üstelik bu renkli sayfalar Zagor’un yaratıcısı Gallieno Ferri tarafından çizilmiş. Maceranın renkli olmasının sebebi İtalya’daki 500. sayı olması. Kızılderili Büyüsü adını taşıyan ve Burattini tarafından kaleme alınan macerada Darkwood’un Efendisi Zagor Te-nay pek çok eski eski düşmanıyla yeniden yüzleşiyor. Zagor severler epey bir nostalji yaşayacak okurken.

Üçüncü Ahit: Karganın Günü

Çizgi Düşler’den yayımlanan Üçüncü Ahit’in ikinci cildi çıktı. İki albümden oluşan bu ciltle birlikte macera tamamına eriyor. Ortaçağ’da geçen hikayenin ilk bölümünde olaylar eski bir manastırın gizli bir odasında bulunan şifreli bir el yazması ile başlıyordu. Papalığın, Engisizyonun, Tapınak Şövalyeleri’nin yanı sıra gizli ve kötücül bir örgütün de peşinde olduğu bu el yazması dünyanın sonunu getirecek bir sırrı saklamaktadır. İhanete uğramış ve öldü sanılan eski bir engizisyon savaşçısı olan Conrad De Marbourg bu sırrın kötü ellere düşmemesi için yeniden ortaya çıkmıştır.

Beğendiğiniz Gibi

Everest’in Manga Shakespeare dizisinin 12. kitabı. Bu dizide ünlü yazar-şair William Shakespeare’in eserleri manga tarzı çizimlerle çizgi romana dönüştürülmüş. Japon gençlerine Shakespeare okutmak için iyi bir yol olsa da, dünyadaki onca çizgi roman arasından Türkiye’de yayımlamak için bu kitapları seçilmesi hala garip geliyor bana. Hem manga hem Shakespeare seven bir kitle varsa bu ülkede, ben de tanımak isterdim doğrusu.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et