Bass Drum Of Death 2008 yılında Mississippi’de kurulmuş bir grunge/garage grubu. Gitarist John Barrett ve davulcu Colin Sneed’den oluşan grubun soundu yer yer garage-rock ve punk arasında dolaşıyor. Eleştirmenlerin aksine yine ikili olan Japandroids ve The Black Keys’e hiç benzemediklerini, ancak Silverchair ve Black Sabbath gibi gruplardan çok etkilendiklerini belirtiyorlar.

  Burak İşyar

Grup 2011 yılının Nisan ayında debut albümü GB City’i piyasaya sürmüş. Bu yıl çıkan debut albümler arasında kaçırdıklarım nelermiş diye araştırırken tesadüfen keşfettiğim bir albüm oldu GB City. Bass Drum Of Death albümünü (hem ucuz ve hem de kendi istedikleri soundda olabilmesi için) bir bodrum katında USB mikrofonlar ile kaydetmiş. Bu sayede istedikleri (ham) garage-rock / lo-fi soundu elde etmişler.

Albümdeki şarkılar ağırlıklı olarak klasik punk havasında: hızlı ve basit davul vuruşları, kesik kesik gitarlar ve John Barrett’in çığlık attığı ve uzattığı vokalleri. Sözler ise oldukça basit: kızlar, partiler ve ergenlikle ilgi benzer pek çok “sorun”.

Yaklaşık 33 dakika süren enerjik ve genel olarak akılda kalıcı melodik şarkılardan oluşan bu gürültülü albümden en beğendiğim şarkılar ise Get Found, Spare Room ve Heart Attack Kid. Çok etkileyici olmamakla birlikte dinlerken keyif alınabilecek bir albüm bence.

GB City  şarkı listesi:

1. Nerve Jamming 2:36
2. GB City 3:03
3. Get Found 3:01
4. Velvet Itch 2:56
5. High School Roaches 2:38
6. Spare Room 2:56
7. Young Pros 2:40
8. Heart Attack Kid 2:43
9. Leaves 3:58
10. I Could Never Be Your Man 3:10
11. Religious Girls 2:50

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here