BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Heroes’un yerli versiyonunu çeksinler. Sadettin Teksoy, Dr. Xavier kıvamında bir karakter olsun ve üstün güçleri olan Türkler’i bir araya getirsin. Sağ kolu da Acun Ilıcalı olsun.

Ege Görgün

Bana bir haller oluyor! a.ka. Yerli Heroes çekilsin!

Heroes’un yerli versiyonunu çeksinler. Sadettin Teksoy, Dr. Xavier kıvamında bir karakter olsun ve üstün güçleri olan Türkler’i bir araya getirsin. Sağ kolu da Acun Ilıcalı olsun.

Mailler alıyorum. Çok az yazı yazıyorsunuz, diyorlar. Doğrudur. Yazdırmak, yazmaktan daha mutlu ediyor çünkü beni. Dergicilik, yayıncılık dürtüleri daha ağır basıyor demek. Oysa ben de daha çok yazmak istiyorum. “Uçan Adam Sabri Bey”in kalkış öncesi yaptığı gibi hırıltılı bir sesi takiben “Allah” ya da “Bana bir haller oluyor” diye haykırıp yazmaya koyulmak istiyorum.

Üstelik yazdığını ispatlamak uçtuğunu ispatlamaktan çok daha kolay. Bakın Sabri bey “Havada durdum, şahitlerim var!” diyor Esra Ceyhan’a yine de inandıramıyor. Benimse yazdıklarımı göstermem kafi. Ne yazdığımın, nasıl yazdığımın bir önemi yok nasıl. Cahiller bile gazetelerde yazabiliyor bu ülkede. Ama usta gazeteci Yılmaz Özdil’e göre bu durum doğal çünkü o gazetelerin çoğu gerizekalılar tarafından yapılıyor zaten Türkiye’de.

Böyle gazetelerin olduğu bir ülkenin siyasetçileri nasıl oluyor peki. Biri “Üç, üç, üç” diye gaza getiriyor evli çiftleri (…gösterdiğin amaçta…hiç durmadan üreyeceğime and içerim.) , diğeri “Eşcinsellik bir hastalıktır, tedavi edilmelidir” diye fetva veriyor. (Bknz: Engizisyon)

Ben daha çok yazarım yazmasına da… Sanırım yazma işine biraz ara verip, okumamız lazım. Çok okuyup az yazmak lazım. Çünkü okumadan yazanlar, kalp ameliyatına giren mahalle kasabı gibidirler. Siz ise ameliyat masasındaki hasta. Ama işi asıl vahim bir şekle sokan sizin kasabın ameliyata girmesini gayet doğal karşılamanız ve hiçbir itiraz da bulunmamanız.

Memleketimin Nathan Petrelli’si (kaderi benzemez inşallah!) Sabri Bey’e gelince…Hadi uçtu diyelim… Bizi kurtarır mı? Hem bana sorarsınız, hepimiz zaten uçuyoruz uzun süredir. Asıl ihtiyacımız olan artık ayaklarımızın yere basması.

Not: Sevabına sinema yapımcılarına bir tüyo. Hemen Heroes’un yerli versiyonunu çeksinler. Sadettin Teksoy, Dr. Xavier kıvamında bir karakter olsun ve üstün güçleri olan Türkler’i bir araya getirsin. Sağ kolu da Acun Ilıcalı olsun. Yetenek Sizsiniz yarışmasını zaten yetenekli insanları bulmak için başlatmışmış. Uçan Adam Sabri Bey, Beyin Yıkayan Adnan Hoca, Ruhlarla Konuşan Adam Medyum Memiş, gibi süper güçlere sahip karakterlerden bir ekip kurulur. Bu ekibi hükümet adına daha agresif, daha gizli görevlerde kullanmak için arayan karakteri ise Fatih Terim ya da S. Aliyye Kavaf canlandırsın mesela.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et