BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Dizi

Zombiler Ortaköy’ü bastı!

Ülkemize en son Ada: Zombilerin Düğünü ile uğrayan zombiler, bu sefer de güzide semtlerimizden Ortaköy’de görüldüler. Sabaha karşı ortaya çıkan ölüler halkta infiale…

… sebep olmadı. Çünkü bütün bunlar bir tanıtım etkinliğiydi.

Yazar Robert Kirkman ve çizer Tony Moore tarafından yaratılan çizgi roman serisi Yürüyen Ölüler (The Walking Dead) 2003’ten bu yana yayımlanan ve beğeni toplayan bir çizgi roman serisi. Marmara Çizgi bu serinin ilk kitabını 2009 yılında dilimize kazandırdı ve son olarak dördüncü cildi yayımlamış durumdalar. Landlord da bu eseri inceleyen bir yazıyı yazmıştı.

Yürüyen Ölüler o kadar beğenildi ki Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption, 1994) ve Yeşil Yol (The Green Mile, 1999) gibi kült sinema filmlerinin yönetmeni Frank Darabont çizgi romanın TV’ye uyarlanmasına ön ayak oldu. Darabont‘un yapımcılık dışında yazar ve yönetmen olarak da imzasını atacağı bu dizi Amerika’da AMC, ülkemizde FX kanallarında gösterilecek.

[flashvideo file=wp-content/uploads/2010/10/TheWalkingDeadTrailer.flv /]

The Walking Dead – Fragman

Pilot bölümüyle bile şimdiden sezon sonunu garantileyen Yürüyen Ölüler için çeşitli ülkelerde tanıtım faaliyetleri yürütülüyor. Gazete Vatan‘daki haber şöyle: Bu kapsamda dünya genelinde 25 şehirde (İstanbul, New York, Washington, Boston, Chicago, San Francisco, Los Angeles, Madrid, Roma, Taipei, Hong Kong, Singapur, Dubai, Sofya, Belgrad, Johannesburg, Londra, Lizbon, Sao Paolo, Buenos Aires, Santiago, Karakas, Bogota, Mexico City ve Guatemala) 26 Ekim’de güneşin doğuşuyla birlikte yüzlerce zombi kılığındaki oyuncunun yer aldığı tanıtım filmi çekildi. Etkinliğin İstanbul Ortaköy’de yapılan Türkiye ayağına 5 makyözün yaptığı makyajla hazırlanan 40 kişilik grup katıldı.

Ortaköy Meydanı’nda saat 06.00’da toplanan ve yurt dışından gelen malzemelerle Dükkan-ül Hayal ekibinden 5 makyözün yaptığı makyajla hazırlanan 40 kişilik grup, insan yoğunluğunun yaşandığı saat 09.00’da Ortaköy sokaklarında ve caddesinde insanların içine karıştı. Hayko Cepkin ve Beste Bereket’in de katıldığı grup, vatandaşların şaşkın bakışları arasında çekimlerini tamamladı. Etkinliğin fotoğraf çekimlerini Mehmet Turgut ve Fethi Karaduman yaptı.

Kanalın Pazarlama Müdürü Gonca Kuzuloğlu, 2003 yılından beri yayımlanan ve milyonlarca fanatiği olan çizgi romanın uyarlaması olan dizinin, hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın, yürüyen acımasız ölülerden kaçışını anlattığını belirtti.  Dizinin 4 Kasımda izleyicilerle buluşacağını ifade eden Kuzuloğlu, şunları söyledi.

“Çok takipçisi olan bir dizi. Bir çizgi romanın dizi uyarlaması. Şu anda bile fazlasıyla takipçisi var. Dünya genelinde 25 şehirde güneşin doğuşuyla birlikte aynı anda zombiler şehre indi. Daha sonra bu etkinlikten alınacak kareler Amerika’ya gönderilecek, dizinin tanıtımı için kullanılacak. Bu etkinlik dünyada bir ilk. Çok büyük bir etkinlik, çok ilgi çekeceğini düşünüyoruz. Profesyonel bir ekiple çalıştık. 25 şehir arasında İstanbul, en çok zombinin katıldığı şehir oldu. Çekimlere 40 zombi katıldı.”

Etkinlik ile ilgili video ve fotoğraflar hemen aşağıda:

[flashvideo file=wp-content/uploads/2010/10/videoplayback.flv /]

Yürüyen Ölülerin Ortaköy Yürüyüşü

Aşağıdaki fotoğraflar ise etkinliğe katılan Ömür İklim Demir‘in kişisel arşivinden.

[flashvideo file=wp-content/uploads/2010/10/videoplayback1.flv /]

Yürüyen Ölüler halka karışıyor

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et