BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Festival, ilk kez 2002 yılında AKM Sinema Salonu'nda Shinya Tsukamoto'dan Naomi Kawase'ye uzanan bir yelpazede japon sinemasından önemli örnekleri içeren bir programla seyirciyle buluşmuştu.

Haber

10. İstanbul Japon Filmleri Festivali Başladı

Festival, ilk kez 2002 yılında AKM Sinema Salonu’nda Shinya Tsukamoto’dan Naomi Kawase’ye uzanan bir yelpazede japon sinemasından önemli örnekleri içeren bir programla seyirciyle buluşmuştu.

like father like son

10. İstanbul Japon Filmleri Festivali bugün başladı.

Bu sene 11-17-18-24 ve 25 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek festival kapsamında Beyoğlu’ndaki Akbank Sanat Merkezi salonunda gösterilecek filmler arasında Hirokazu Kore-eda’nın 2013 tarihli filmi Soshite Chichi ni Naru (Benim Babam, Benim Oğlum) başı çekerken, Japon Animasyonunun son dönemde adı sıkça anılan yönetmeni Makoto Shinkai’nin animeleri göz dolduruyor.

Festival, ilk kez 2002 yılında AKM Sinema Salonu’nda Shinya Tsukamoto’dan Naomi Kawase’ye uzanan bir yelpazede japon sinemasından önemli örnekleri içeren bir programla seyirciyle buluşmuştu. İlk yıllarında Japon toplumunun farklı görünümlerini Türkiye’deki izleyiciye tanıtmayı amaç edinen ve bu doğrultuda farklı türlere olabildiğince yer vermeye çalışan festivalin, geçen zaman içerisinde daha kompakt bir hal alarak, dram türünde popüler yapımların ağırlıkta olduğu bir içerik edindiğini bu yıl da söylemeden geçemeyeceğiz.

Ücretsiz olan festival ile ilgili daha detaylı bilgiye Japonya Konsolosluğunun internet sitesinden veya  Akbank Sanat‘tan ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et