BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

2014'ün konuşulan romanlarından O Anda'ya imza atan Melike İnci, bu sene içinde hangi kitapları okudu, merak ediyor musunuz?

Kitap

2014’te Bu Kitapları Okudu: Melike İnci

2014’ün konuşulan romanlarından O Anda’ya imza atan Melike İnci, bu sene içinde hangi kitapları okudu, merak ediyor musunuz?

melike inci

2014’ün konuşulan romanlarından O Anda‘ya imza atan Melike İnci, bu sene içinde hangi kitapları okudu, merak ediyor musunuz?

1- Filler Çapraz Gider – Altay Öktem (Yitik Ülke Yayınları)
2- İki Şiirin Arasında – Yekta Kopan (Can Yayınları)
3- Berlinli Apartmanı – Yaprak Öz (Yitik Ülke Yayınları)
4- Biraz Konuşmasak – Kaan Koç (645 Yayınları)
5- Olduğu Kadar Güzeldik – Mahir Ünsal Eriş (İletişim Yayınları)
6- Kitap Evi – Enis Batur  (Sel Yayıncılık)
7- Don Kişot’un Üçüncü Cildi – Ferhat Uludere (Yitik Ülke Yayınları)
8- 41. Oda: Mardinkapı – Arzu Arınel (Everest Yayınları)
9- Beyoğlu’nun En Güzel Abisi – Ahmet Ümit (Everest Yayınları)
10- S.ktir Git İsakovski – Igor İsakovski (Yitik Ülke Yayınları)

Melike İnci kimdir?

1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 yılında Özel İtalyan Lisesi’ni bitirip İstanbul Üniversitesi’nin Kimya Mühendisliği bölümüne girdi. Üniversite mezuniyetinden sonra bir süre kimya sektöründeki işlerde çalışıp 2004 yılında okuduğu lisede laboratuvar sorumlusu ve idari asistan olarak çalışmaya devam etti. 2003 yılında Alarm adlı mizah dergisinde, evlenmeden önceki soyadıyla (Melike Tekin) “Nefret Çukuru” adlı köşeyi yazdı. 2009 yılında ilk romanı “Kırılma Noktası”nı tamamladı. Bu romanı 2010 yılında “Zamansız” takip etti. 2010-2013 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nde Yaratıcı Yazarlık Kursu ve devamındaki atölye çalışmalarına devam etti. Bu dönemde öyküler yazdı. Altkitap.com adlı elektronik kitap yayınevinin açtığı 2010 öykü yarışmasında “Yok Gibi” adlı öyküsüyle yayınevi tarafından hazırlanan “Veda” adlı öykü seçkisinde yer almaya layık görüldü. 2011 yılında altzine.net adlı aylık internet neşriyatında “İlk Gece” ve “Aldatma”, tersninja.com sitesinde ise “Örümcek Ağı” ve Kadir Aydemir’in hazırladığı “Mutsuz Aşk Vardır” adlı öykü derlemesinde “Ölümsüz” adlı öyküleri yayımlandı. 2013 yılında tamamladığı “O Anda” isimli romanı 2014 yılında Yitik Ülke Yayınları tarafından yayımlandı.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et