BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Haber

Adım Adım: Işığa Giden Yol 6 Mayıs’ta Vizyonda

Engelli oyuncu kadrosu ve senaryosu ile Türk sinemasında ilk olma özelliği taşıyan, Adım Adım “Işığa Giden Yol” 6 Mayıs’ta vizyona giriyor. “Adım Adım”  Türk sinemasında bugüne kadar hiç ele alınmamış engelli kavramını merkezine alıyor ve toplumun yaygın ancak dillendirilmeyen meselesini tüm çıplaklığı ile umutlarına sımsıkı sarılanların, tutunamayanların hikâyesi üzerinden anlatıyor.

Filmin konusu

 Eski bir balet olan Şevket’in (Haldun Dormen) hayatı oğlu Tolga’nın (Gazi Şeker) görme engelli kızı Ayşen’i (Ümran Sevinç) ona bırakmasıyla bir anda değişir. Yaşama müzik ile tutunan Ayşen’e kendisini adayan Şevket, bu umut yolculuğunda farklı hayatların çıkmazında bulur kendini. Kariyerinin zirvesinde geçirdiği trafik kazası ile her şeyi tepetaklak olan Gökhan ve engellini kabul edemeyen Can ile hırçın bir denize doğru yelken açan Şevket’in “Adım Adım” toplum ve önyargılar ile mücadelesidir.

Filmin başrollerini usta tiyatro oyuncusu Haldun Dormen, Asuman Dabak, Yüksel Ünal, Gazi Şeker, Süreyya Kilimci, Can Filiz, Bora Acar Zöngür, Can Ayan, Mehmet Sefa Öztürk paylaşırken,  Ümran Sevinç, Ayşen rolüyle hem performansı hem de şarkılarıyla filme güç katıyor.

Ayrıca dikkat çeken dans sahneleri usta dansçı Banu Dağcıoğlu koreografisi ve performansı ile damga vurmuştur.

http://www.adimadimfilm.com/

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et