BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Piyano: Murat Sungur Elek. Gitar: Yurdaer Doğulu Bas: Caner Tunaman Tenor Saksofon: Beat Johnson Bateri: Durul Gence Solistler: Erkut Taçkın, Lale Akat

Müzik

Ankara’daki SEXTET SSS konseri ve Türkiye’nin Elvis Presley’i Erkut Taçkın!

Piyano: Murat Sungur
Elek. Gitar: Yurdaer Doğulu
Bas: Caner Tunaman
Tenor Saksofon: Beat Johnson
Bateri: Durul Gence
Solistler: Erkut Taçkın, Lale Akat

erkut-tac

Ne yazık ki bu konsere gitme şansınız yok artık. Biraz gecikmiş bir konser yazısı çünkü bu. Fazla değil canım, yalnızca 52 senecik.

populer-melodi6 Haziran 1962 tarihli Popüler Melodi dergisinde yer alan habere göre Ankara Koleji Kızlar Kısmı Derneği yararına Büyük Sinema’da bir konser organizasyonu gerçekleştirilmiş ve yolları Ankara’da kesişen arkadaşların oluşturduğu Sextet SSS grubu sahne almıştır. Amerikan elçiliğinde çalışan siyahi Amerikalı müzisyenlerden oluşan The Europhonics’in vokal dörtlüsü olarak eşlik ettiği grupta kimler yoktur ki:

Piyano: Murat Sungur
Elek. Gitar: Yurdaer Doğulu
Bas: Caner Tunaman
Tenor Saksofon: Beat Johnson
Bateri: Durul Gence
Solistler: Erkut Taçkın, Lale Akat

Şimdi de konser izlenimlerini dergiden aynen aktaralım:

İlk parçayı Erkut’dan dinledik: Dirty Dirty Feeling. Solistler ayrı ayrı takdir toplarken, bilhassa Lale, Where the Boys Are’ı ile nefesleri kesti. Lale’nin gün geçtikçe gerek hareketleri gerekse de sesini layyikiyle kullanabilmesi ile gruba iyice alıştığı görüldü. Türkiye’nin Elvis Presley’i Erkut Taçkın yeni ve değişik şarkıları ile bir kere daha bütün kalpleri fethetti. SSS’ler mevsimin bu son konserinde bir kere daha başarıya ulaşmasını bildi.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et