BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

DVD

Belmondo DVD’leri ve daha fazlası

Jean Paul Belmondo 2Jean Paul Belmondo

Belmondo Collection Boxset 2 Jean Paul Belmondo‘nun 80’lerde yaptığı üç macera filmini ve öncesinde çekilmiş bir romantik komediyi içeriyor.

1933’te doğan Jean Paul Belmondo hiçbir zaman okulla çok ilgili bir öğrenci olmadı. Çizgi roman kahramanı Mister No’yu hatırlatan serseri ve maceracı ruhu yüzünden okul okul dolaştı. Büyük aşkı boks ve futboldu. Aşklarından ilki ona kırık bir buruna mal oldu. Çok yakışıklı değildir ama “şeytan tüyü var” diye tabir edilen tiplerdendir. Tiyatroya kuvvetle muhtemel kızlarla haşır neşir olmak için başlamıştır. Kızlarla muhabbeti ilerletmiştir ama hayatını değiştiren muhabbet Fransız Yeni Dalgası’nın en önemli yönetmeni Jean Luc Godard ile yaptığı olmuştur. Yönetmenin 1960 tarihli Serseri Aşıklar (A Bout De Souffle / Breathless) filminde oynayınca akımın en gözde oyuncularından biri haline gelmiştir.

Konservatuardaki hocaları her yanından sevimli serserilik akan fiziğinin onun kariyerinde engel teşkil edeceğine inanıyorlardı ama Belmondo bunu avantajı haline getirdi. Hem sanat hem de aksiyon ve komedinin harmanlandığı popüler filmlerde oynayıp Fransız Sineması’nın Delon’la birlikte en bilinen yüzü haline geldi.

4 DVD’lik Belmondo Collection 2’de yer alan filmler Belmondo’nun eğlencelik işlerinden. İlk film Raquel Welch ile birlikte rol aldığı klasik bir Belmondo komedisi; Hayvan (1977 – L’Animal -Claude Zidini). Diğer üç film Belmondo’nun Dirty Harry tarzı bir polis ya da ajan olarak karşımıza çıktığı sıkı aksiyon filmleri: Komiserin İntikamı (1982 – La Solitaire – Jacques Deray), Mağlup Edilemeyen (1983 – Le Marginal – Jacques Deray) ve Profesyonel (1982 – Le Professionnel – Georges Lautner). Filmlerin hepsini 2.0 ses formatına mahkum seyretmek durumunda olmanız bu güzel box set’in en kötü sürprizi.

Kimseye söyleme

Kimseye Söyleme
Ne Le Dis A Personne

Yön: Guillaume Canet
Oyn: François Cluzet, Marie-Jose Croze

Gerilimli polisiyelerden Anthony Zimmer (2005) ve Hasım – L’Adversaire (2002) seyrettiyseniz ve bayıldıysanız bu filmin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz.
Çok sevdiği karısı her yönüyle meçhul bir cinayete kurban giden Alex, olaydan sekiz sene sonra bazı ipuçlarına ulaşır. Unutulmaya yüz tutan bu cinayetin aslında büyük sırları ve yalanları örttüğü ortaya çıkmak üzeredir. Fransızların polisiye gerilim konusunda açık ara Hollywood’a üstün geldiği bir film. Tıpkı Ahthony Zimmerman da olduğu gibi tahmin edilemez ve inandırıcı sürprizlerle dolu filmde oyunculuklar da göz dolduruyor. 126 dakikalık bu Fransız gerilimini gözünüzü bile kırpmadan seyredeceksiniz.

hitman

Hitman
Yön: Timothy Olyphant
Oyn: Xavier Gens

Popüler bilgisayar oyunundan uyarlanan film, “aksiyona doymak” diye tabir ettiğimiz klişeyi kullanmadan anlatabileceğiniz bir film değil. Aslında filmde aksiyondan başka şey yok desek yeri. İnsan mühendisliğinin ürünü olan Kiralık Katil şirketi tarafından ihanete uğrayıp gözden çıkarılınca, Terminator’dan beter bir yokedici haline gelir ve bu komployu hazırlayanların teker teker canına okur. Peşine düşen kendisi gibi katilleri de boş geçmez.

elizabeth
Elizabeth – The Golden Age
Yön: Shekhar Kapur
Oyn: Cate Blanchett, Clive Owen, Geoffrey Rush

Yedi Oscar adaylığı kazanan ilk Elizabeth filminin devamında İngiltere’nin Avrupa’dan gelen savaş ve yıkım tehditi altındaki dönemine gidiyoruz. Elizabeth hem bu zorlu devlet sorunuyla, hem de kaşif Walter Raleigh’in hayatına girmesiyle depreşen kadınsı halleriyle uğraşmak zorunda kalıyor. Görkemli deniz savaş sahneleriyle dikkati çeken film, bir sanat filmi olmanın ötesine geçiyor.


İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et