BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

DVD

Dinocan gurbet ellerde: 20 Million Miles To Earth

20 Million Miles To EarthDVDsever Ninja
Görsel efekt ustası Ray Harryhausen’ın küllayıtına dahil 1957 yapımı bu film, kült bilimkurgu/korku filmi meraklıları için biçilmiş kaftan.


Ray Harryhausen
Sinbad’ın Maceraları / 7th Voyage of Sinbad, Misterious Island / Esrarlı Ada ve The Valley of Gwangi gibi unutulmaz yapımların efektlerine de imza atmış olan Harryhausen’ın, külliyatını anlatan belgeselin en az film kadar ilginizi çekeceğini sanıyorum. Filmi Türkçe altyazılı seyredebiliyorsunuz, ama bu belgesel için böyle bir şansınız yok. (Belgeselde Almanca, İtalyanca altyazı var.)

20 Million Miles To Earth

Tarifini, King Kong soslu ‘uzaylılar geliyor’ paranoyası şeklinde yapabileceğimiz film, dünyadan 20 milyon kilometre uzağa gönderilen uzay gemisinin, dönüşünde Sicilya açıklarında denize çakılmasıyla başlıyor. Balıkçılar gemi mürettebatından yalnızca bir kişiyi kurtarabiliyorlar. Venüs’ten getirilen bir yaratık kozası ise kazadan sonra kendi kendine kıyıya vuruyor. Bir bilimadamının eline geçen koza kısa sürede açılıyor ve içinden Godzilla ile göl canavarını karışımı ufak bir yaratık çıkıyor. Başlangıçta karamürsel sepeti deyip geçtiğiniz yaratık devamlı boy atarak inanılmaz boyutlara ulaşıyor. İnsanlık için bir tehdit olarak görülünce de yokedilmesi için düğmeyebasılıyor. Ordunun yaratık ile yaptığı kovalamaca sayesinde Roma’nın en görülmeye değer yerlerini görüyorsunuz. (50 sene önceki halini tabi!) Kovalamaca Colessium’a kadar sürüyor. Sonrasında ise  klasik King Kong kuralları işliyor. (Palermo)

20 Million Miles To Earth
20 Million Miles To Earth
Yön:Nathan Juran
Oyn: William Hopper, Joan Taylor

Film:****  DVD:*****

İlginizi çekebilir...

Basın Bülteni

"Gülümse" filminin ilk fragmanı burada.

Basın Bülteni

Pera Film, Onur Haftası’nı bu yıl “Bir Direniş Alanı Olarak Yoldaşlık” başlıklı programla kutluyor. Farklı coğrafyalardan dört filmi bir araya getiren programda, bir aradalıkla...

Murat Orçan

Oyuncuların özverili performansları ve aşina yüzleri olmasaydı belki de seyirci tarafından pek tercih edilmeyecek olan yapım, şu sıralar hak ettiğinden fazla ilgiye mazhar olarak...

Deneme

Cüneyt Arkın'ı kaybettik. Ege Görgün, sinema yıldızının ardından bir yazı kaleme aldı.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et