BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Kitap

İlginizi çekecek 1 kitap mutlaka vardır!

Kwaidan Kara İstanbulKitapsever Ninja

Son birkaç ayda çıkmış dikkat çekici 6 kitaptan sizleri haberdar etmek istedik…

Kvaidan

Kvaidan – Tuhaf Şeylere Dair Öyküler
Lafcadio Hearn – Can


Japonya’nın Edgar Allan Poe’su olarak tanınan yazarın derleyip yeniden kaleme aldığı, büyük bir bölümü Japon, birkaçı Çin kaynaklı hayalet öykülerden oluşuyor kitap. Yunanistan’da doğmasına rağmen, sonradan Japon olmayı seçen Hearn’in birincil amacı okurunu ürpertmek. Masaki Kobayashi‘nin bu öykülerden uyarlanan 1964 tarihli filmi ertesi yıl Cannes’da Jüri Özel Ödülü’na kazanmıştı.

Lafcadio Hearn

Bir başka ilginç nokta da Hearn’ün aslen batılı olması ve Japon vatandaşlığına kendi isteğiyle geçmiş olmasıdır. İrlandalı bir babanın oğlu olarak Yunanistan’da doğan Hearn’ün Japon adı Koizumi Yakumo‘dur.

Başkanlık Yarışı
Richard North Patterson – Artemis

Başkanlık Yarışı

Dürüst bir adam Amerikan başkanı seçilebilir mi? Günümüz koşullarını çok iyi yansıtan bu romanda parti disiplinininden çok kendi vicdanının sesine uyan bir cumhuriyetçi senatör, siyasi düşmanları ve acımasız Amerikan siyasetine günün gösteriyor. Kitabın yazarı Watergate Skandalı’nın savcısıydı.

Hollywood – Sinemanın Kabesi
Blaise Cendrars – Can

Hollywood – Sinemanın Kabesi

1936’da Paris-Soir gazetesinin muhabiri olarak gittiği Hollywood’da yazdığı bu yazılarda, yalnızca yıldızların yaşamını, ışıltılı partileri ve dedikodu dünyasını değil, film setlerinde çalışanların, stüdyoların kapıcı ve bekçilerinin, yıldız avcılarının, yıldız olmak için yanıp tutuşanların öykülerini de gözler önüne seriyor Cendrars.

Blaise Cendrars

İlk adı Frédéric Louis Sauser olan Cendrars aslen İsveç kökenli bir yazar ve şairdir. Birinci Dünya Savaşı’na katılıp sağ kolunu kaybetmiştir. 1960’ta Andre Malraux‘nun tavsiyesiyle savaşda gösterdiği yararlılıklardan dolayı Legion d’nonneur, bir yıl sonra da edebi başarısı sebebiyle Fransa Grand Prix ile onurlandırılmıştır.

İnsanlık Tarihinin En Kötü Kararları
Stephen Weir
Caretta

İnsanlık Tarihinin En Kötü Kararları
Kitabın sayfalarında tercihlerini elmayı yemekten kullanan Adem’le Havva’dan günümüze, tarihin ünlü budalalarından bazılarıyla ve bunların yanısıra pek de bilinmeyen birkaç tanesiyle tanışacaksınız. Tarih boyunca yapılan büyük hataların 50 tanesi, ayrınıtılı hikayeleri ve analizleriyle yer alıyor kitapta.

Kara İstanbul
Editörler: Amy Spangler ve Mustafa Ziyalan
Everest

Kara İstanbul
İkisi yabancı 14’ü Türk 16 farklı yazardan İstanbul’un başrolde olduğu Film Noir’lardan fırlamış hissi veren kara öyküler. Her öykü İstanbul’un farklı bir semtinde geçiyor.  İsmail Güzelsoy, Feryal Tilmaç, Mehmet Bilâl, Barış Müstecaplıoğlu, Hikmet Hükümenoğlu, Jessica Lutz, Algan Sezgintüredi, Lydia Lunch, Yasemin Aydınoğlu, Mustafa Ziyalan, Behçet Çelik, İnan Çetin, Tarkan Barlas, Rıza Kıraç, Sadık Yemni ve Müge İplikçi.

Stanley Kubrick
Gene D. Phillips
Agora

Stanley Kubrick Kitap
Otomatik Portakal, 2001 Uzay Macerası, Full Metal Jacket. Bu üç film bile Stanley Kubrick’i sinema tarihinin en önemli yönetmenlerinden biri yapmaya yetiyor da artıyor bile. Buna rağmen Kubrick hakkında çok fazla bilgiye hiçbir zaman sahip olmadık. Kendini pek açık etmeyi sevmeyen bu egzantrik adam, bir anlamda sinemanın Salinger’ıydı. Kendisiyle yapılan söyleşilerden ve inceleme yazılarından oluşan bu kitap söz konusu eksikliği biraz daha giderebilmeyi amaçlıyor.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et