BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Haber

Korsan film bir sinema yazarını işinden etti a.k.a Dünyayı kurtaran sinema yazarları Türkiye’de…

X-Men Origins: Wolverine

ABD’de Fox televizyonunun internet sitesinde köşe yazarı olan Roger Friedman, bir filmi yasal olmayan yollardan internetten indirdiğini yazınca işinden oldu.

Film stüdyosu 20th Century Fox, Friedman’ın geçen hafta, henüz gösterime girmeyen büyük bütçeye sahip ”X-Men Origins: Wolverine” adlı filmi konu eden son köşe yazısı hakkında bir açıklama yayımladı.

Korsanla mücadele konusunda Federal Soruşturma Bürosundan (FBI) yardım gören stüdyo, açıklamada, Friedman’ın köşe yazısının ”kınanmayı hak eden” bir yazı olduğunu ifade etti.

Fox News’in bağlı olduğu News Corporation şirketi ise bu açıklamanın ardından siteden yazının kaldırılmasını istedi ve yazı kaldırıldı. News Corporation firmasından pazar günü yapılan açıklamada ise Friedman’ın işten atıldığı bildirildi.

Friedman, yazısında, ”Filmi bilgisayarıma indirmek birkaç saniye sürdü” ifadesini kullanmıştı.

News Corporation ve 20th Century Fox, medya devi Robert Murdoch‘un sahibi olduğu şirketler arasında yer alıyor.

Kaynak: Stargazete.com/sinema

Kişisel Not: Peh! Özgürlükler ülkesi Amerika’ymış! Kurban olsunlar benim memleketime. Korsan izlediği için bizim ülkemizde hiç işten çıkarılmaz sinema yazarları. Çünkü zaten sinema yazarlarının çoğu işsizdir. Parasızlıktan mecburen korsandan izlerler filmleri. Ama olsun, korsan izlediler diye işlerinden olmazlar Türkiye’de. İlk tenkisat da onlar işinden olur. Gazeteyi bir gezi balonuna benzetecek olursak, balon biraz irtifa kaybettiğinde ağırlık azaltıp yükselmek için atılacak ilk yüktür sinema yazarları. Tam sayfa yazı yazdırıp askeri ücret ödediğiniz adamlardır benim memleketimde sinema yazarları. Ama olsun, korsan izledi diye işlerinden olmazlar Türkiye’de.

Bizim sinema yazarları hala tartışır dururlar korsan iyi mi, kötü mü diye kendileri için oluşturulmuş mail grubunda. Dünyayı kurtaran sinema yazarlarıdır onlar… Kurtardıkları dünyanın 36-42º K paralelleri, 26-45º D meridyenleri arasında yer alan ülkelerinde artık sinema yazarı kalmadığını fark ettiklerinde yüzlerinin alacağı ifadeyi görmek isterdim…

Sözün kısası, dünyayı kurtarmaya kendimizden,  şehrimizden ve ülkemizden başlamak daha iyi olmaz mı?

 

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et