9 Nisan Ters Ninja Gecesi

9 Nisan akşamı Baykuş Cihangir‘de film müzikleri eşliğinde (araya başka şeyler de gerek yanlışlıkla gerek bilinçli sızdı) eğlendik, muhabbet ettik, hangi müziğin hangi filmden olduğunu bulmaya çalıştık…

Bu güzel geceye katılanlara ve katılmak isteyip de bir şekilde imkan bulamayanlara gönülden teşekkürler. Bir tek istisna yazarımız Numan Serteli‘ye… Kendisiyle tanışmak isteyen genç hayranlarını nasıl hayal kırıklığına uğrattığını bilmeli kendisi. Böyle bir gecede o da orada olmalıydı bence de.

Gecemize katılan üç blog’a da çok teşekkürler. Ki onlar…
Goddess Artemis’ Blog
ÇROP
Cenova’da Bir Ninja

Bir teşekkür de bize bu keyfili ortamı sağlayan mekana.

BAYKUŞ CİHANGİR
Cihangir Caddesi 35/B Cihangir İstanbul
Telefon: 02122442373

Mayıs’ta 2. Ters Ninja gecisi ile yeniden görüşmek üzere…

8 YORUMLAR

 1. gece tanıştığım ümit kireççi ve erkin ergin ile öyle koyu çizgi roman sohbetine daldık ki, ne başkasıyla tanışmaya, sohbet etmeye ne de landlord'a istek parça çaldırmaya fırsat oldu. özellikle ümit kireççi'nin heyecanına hayran kaldım; bana mahalle mahalle gezip çizgi roman değiş tokuşu yaptığım günlerin sıcaklığını yaşattı. erkin ergin'den gırgır günlerini birinci ağızdan dinleme fırsatı buldum ve başka şeyler…

  teşekkürler landlord.

 2. Biz de (bizim masa) pek memnun kaldık. Tekrar görüşmek üzere diyoruz! ;o)

  Ancak ikincisine özel bir playlistle geleceğimi ve bir süreliğine de olsa dj'liği elinizden alacağımı şimdiden söyleyeyim…

 3. Geceye katılmayanları kıskandırmak amacıyla yazılmıştır. İsteyen çatlayabilir, serbestsiniz.

  Goddess Artemis “Yürü ya ninja!” dedi (biraz da itekleyerek), ben de Baykuş’a yürüdüm. İçeri girdiğimde Starwars ile bizi karşılayan müzik, ilerleyen dakikalarda Bob Dylan’la devam etti. Arkadaşlarla yapılan muhabbetler esnasında kimi zaman müziği takip etmeyi unuttuysak da işte tam o anda Landlord, Turist Ömer ile bizi kendimize getirdi. Ortamda ninjalar dışında diğer türlerden insanlar da olduğunu gördük, lâkin ninja kimliklerimizi ifşa etmemek adına bu, iyi birşeydi. Bir ara cesaret bulup” Landlord’a istek parça yapsam, canıma mı susamış olurum acebe?” diye Goddess Artemis’e sordum, lâkin kendim cevap verdim; evet, canıma susamış olurdum! Halbusu daha genç sayılırdım… Saat 12 sularında tavuk uykum sebebiyle ortamı terkederken Landlord, Bruce Lee tişörtü (yanlış görmedim değil mi? Uydurmuş da olabilirim) ve derin konsantrasyonuyla çalmaya devam ediyordu.

  Gerek asosyalliği bir geceliğine de olsa “yarım yamalak” yadsımama, gerekse uzun bir aradan sonra adam gibi müzik dinlememe vesile olması dolayısıyla hem Landlord’a hem de Goddess Artemis’e teşekkürü borç bilirim.

 4. bir tek bana etmediğin teşekkür için teşekkür ederim landlord; zaten genç hayranlarımı hayal kırıklığına uğrattığıma üzülüyordum, üstüne de daha acı verici olan sitemlerin geldi..

  ayrıca, beni ortadan çatlatarak bir de sen vurdun ya tuğba, aşkolsun..

  aslında, gelmememle pek fazla bir şey kaybetmediğinizi hatırlatmak ister; şaka bir yana, başta landlord'dan ve kırdığım herkesten de özür dilerim efenim..

 5. Nasıl yani, bu gece Ters Ninja'nın dostlar gecesi miydi?

  Ama olur mu şimdi böyle? Böyle mi davet edilir, üyeler dostlar gecesine? Oysa hazırlanıyorduk biz, haber bekliyorduk, gelecektik,Ters Ninja gecesine:(

  Dilek Özkoçak, hani Ters Ninja'da Yaşlı Terzi diye öyküsü yayınlanan arkadaşım, ben, hatta bizim köyden Ters Ninja okuyucusu herkes gelmeyi düşünüyorduk Ters Ninja gecesine… Şöyle bir otobüs dolusu insan… Taşradan!

  Ben neler hayal etmiştim? Murat Erşahin ile bir kahve eşliğinde kitaplardan,filmlerden değil, bankacılık ve sigortacılıktan söz edecektim. Numan Serteli'ye bilet kuyrukları yada sinema konusunda değil, neden çok az kuş fotoğrafları çekiyor diye iki laf edecektim. Ninja Frog'a tepelemek için Jūjutsu tekniklerini değil, Cenova usulu kurabiye tekniklerini anlatmasını isteyecektim. Ümit Kireç'ci ile çizgi roman yazma teknikleri üzerine değil, Sarp bebek ve çocuklar üzerine muhabbet edecektim. Yada Deniz Akhan'ın kız arkadaşı var mı, yoksa bizim burdan bir kızımızla çöpçatanlık yapsam sesi çıkar mı acaba diye soracaktım. Çok beğeniyoruz, çok akıllı bir çocuk da kendisi. Yabancıya kaptırmasak diyecektim.Artemis'le Uzak Doğu filmlerini değil de duaların gücünü konuşmak isteyecektim. Cenk Büker ile Tırto Taytıs Film Dedektörü konusunu değil de şişebaz, hokkabaz, canbazlar konusunda fikir alışverişi yapacaktım. Masis Üşenmez ile Öteki Sinema’yı değil, yorumsal sorunsalının sorunlarını görüşecektim.

  Ayrıca gelmeden önce, Landlord'dan Neva,Never ve Ezgi'nin mail adreslerini isteyecektim. Taşrada yaşıyorlar ya onlarda, yakınlarsa bize, yanımda getirecektim.

  Ama eğer Landlord yapıyorsa müzikleri, mutlaka kağıt peçeteye istek yazıp götürecektim. Mutlaka. Ve gecenin sonunda Landlord'un başından aşağıya gül yaprakları dökecektim. Ne yapayım, adet böyle taşrada:)

  Çok canım sıkıldı şimdi! Görüyorsunuz anlamıyor taşradaki ninjalar, daha açık açık yazın lütfen bir daha:)) Olmaz ki ama böyle!!! Biz de gelmek istiyorduk "Dostlar Gecesi" ne!!…

 6. Son zamanlarda takvim ile ilişkilerim ve zaman kavramım altüst olduğu için, bu müstesna geceyi de cuma gecesi olarak hafızama kaydetmişim.

  Bu akşam saat 20.00 sularında geceye katılmak üzere evden çıkma hazırlığı yaparken, bilgisayarımı son bir kez açtım ki Landlord'un (mizahi bir mesajıma benzer bir karşılık vermek üzere gönderdiği) cevabi mesajı gördüm. tabii, mesajın satır aralarında toplantının aslında dün gece yapıldığını da…

  Böyle durumlar için "bilmem ne olmak" diye amiyane bir tabir vardır. Ben de aynen öyle oldum ve kös kös soyunup tekrar televizyonun başına geçtim.

  Landlord ile görüşme planı inanılmaz bir biçimde bu defa da suya düşmüş oldu. Muhtemelen karanlık çağlarda bir pagan rahibi, bizim ömür boyunca hiç biraraya gelemememiz için dehşetli bir kara büyü falan yapmış olmalı…

  Orada olanları feci şekilde kıskandım. Çünkü olduğum ameliyat ve onu takip eden bol yatmalı günlerin ardından, böyle buram buram sinema kokan bir toplantıda bulunmaya hakikaten ihtiyacım vardı.

  O yüzden, geceye katılanlar yaşadıklarını ballandıra ballandıra anlatmayı kessin artık…

  Landlord bir daha böyle bir parti düzenlerse, tarih konusunda daha dikkatli olarak mutlaka katılacağım.

  Kardeşimizi seviyoruz ve onun her ne yaparsa güzel yapacağını biliyoruz.

  Sevgilerimle…

CEVAPLA