BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Sherlock Holmes’un modası asla geçmiyor. Ama bu yeni Sherlock Holmes macerasının altında farklı bir yazarın imzası var. Conan Doyle Vakfı’nın 125 yıllık tarihinde ilk kez onay verdiği bu macerada Holmes ve Watson kendilerini derin bir uluslar arası komplonun içinde buluyorlar.

Haber

Ters Ninja kütüphanesinden 5 kitap önerisi: Ara Dünya, İpek Evi, Palto, Yüzyılın Aşkları, Türk Korsanları

Sherlock Holmes’un modası asla geçmiyor. Ama bu yeni Sherlock Holmes macerasının altında farklı bir yazarın imzası var. Conan Doyle Vakfı’nın 125 yıllık tarihinde ilk kez onay verdiği bu macerada Holmes ve Watson kendilerini derin bir uluslar arası komplonun içinde buluyorlar.

Son aylarda yayınlanan kitaplar içinden dikkatimizi çeken, kütüphanemize kattığımız ve size de önerebileceğimiz beş tanesini görüş ve beğenilerinize sunuyoruz.

Ara Dünya – Neil Gainman ve Michael Reaves – İthaki

Gençler için yazılsa da, fantazyadan bilimkurguya uzanan hayalgücü hattının seyaht etmeyi sevem her yaştan yolcunun rahatlıkla okuyabileceği bu eserde, Joey Harker adlı lise öğrencisi paralel evrenlerdeki diğer Joey Harker’larla tüm evrenleri ele geçirmeye çalışan güçlere karşı zor bir mücadeleye girişiyor. Romanın sinemaya taşınma hakkı DreamWorks tarafından satın alınmış bile.

İpek Evi – Anthony Horowitz – İthaki

Sherlock Holmes’un modası asla geçmiyor. Ama bu yeni Sherlock Holmes macerasının altında farklı bir yazarın imzası var. Conan Doyle Vakfı’nın 125 yıllık tarihinde ilk kez onay verdiği bu macerada Holmes ve Watson kendilerini derin bir uluslar arası komplonun içinde buluyorlar. Kitabın yazarı sinemaya da uyarlan genç ajan Alex Rider serisinin yaratıcısı.

Palto – Gogol ve Noemi Villamuza – Kolektif

Rus romancılığının babası kabul edilen Gogol’un bu ünlü eseri bu kez İspanyol çizer Villamuza’nın desenleriyle taşınmış kitap sayfalarına. Resimli Başyapıtlar serisinden çıkan tek kitap da bu değil üstelik. Edgar Allen Poe’nun Kara Kedi’si ve Kafka’nın Dönüşümü de Luis Scafati’nin çizimleriyle kitap raflarına çıkmış durumda.

Yüzyılın Aşkları – Can Dündar – Can

Üzerine en çok şey yazılmış şey aşktır herhalde. Bu kitap aşktan çok aşıkları konu alıyor. Nazım Hikmet ile Piraye; Adnan Menderes ile Ayhan Aydan; Mustafa Kemal ile Piraye; Afife Jale ile Selahattin Pınar gibi ünlü aşıkları… Geçtiğimiz yüzyılda yaşanmış böylesi 10 büyük aşkın, daha da çok o aşk ile fitili ateşlenen olayların hikayeleri yer alıyor kitapta. Aşkın gücünü de görüyoruz, o gücün ne kadar yıkıcı olabileceğini de kitabı okurken.

Türk Korsanları – Orhan Koloğlu – Tarihçi Kitabevi

Denize kilometrelece uzak Orta Asya ovalarından yola çıkıp Akdeniz sahillerine gelen Türklerin diğer toplumlardan etkilenerek, günün şartlarına adapte olarak korsanlığa başlamasının, Barbaroslar’ı ve daha nicelerini yetiştirip Akdeniz’e hakim olmasının hikayesini anlatıyor kitap. Dört yüz yıl kadar devam eden bu iktidarın kaybedilmesi bir imparatorluğun sonunun da habercisi oluyordu. Denizdeki üstünlüğünü yitirmesi Osmanlı’nın sonunu hazırlıyordu.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et