BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Modern Zamanlar, Landlord'un yönetiminde yayınlanan ve Ertekin Akpınar, Murat Ocakcan, Tuğba Keleş, Sadık Yemni gibi yazarlardan oluşan Ters Ninja Seçkisi’nin dördüncü sayısına da ek olarak yer veriyor.

Haber

Ters Ninja’lı Modern Zamanlar dergisinin yeni sayısı çıktı!

Modern Zamanlar, Landlord’un yönetiminde yayınlanan ve Ertekin Akpınar, Murat Ocakcan, Tuğba Keleş, Sadık Yemni gibi yazarlardan oluşan Ters Ninja Seçkisi’nin dördüncü sayısına da ek olarak yer veriyor.

Tuncer Çetinkaya‘nın yayın yönetmenliğinde çıkan Modern Zamanlar dergisinin 27. sayısı çıktı. Dergi Ters Ninja geleneğini devam ettiriyor ve yine 12 sayfalık bir Ters Ninja ekine yer veriyor ortasında. Ekte yazarlarımız Sadık Yemni, Ertekin Akpınar, Murat Ocakcan, Tuğba Keleş ve Landlord‘un yazıları yer alıyor. Dergiye Beyoğlu ve Kadiköy Mephisto kitapçılarından ulaşabilirsiniz. Dergiyi Bursa’da temin edebileceğiniz adres ise:Asa Kitabevi – Sönmez İş Sarayı (Zemin Kat) – Ünlü Caddesi- No: 13 – Heykel

Modern Zamanlar Sinema Dergisi, Rekin Teksoy’un anısına hazırlanan 27. sayısında sinema tarihinin en önemli oyuncularından Marlon Brando’ya özel bir dosya ayırıyor.

Popüler kültürün düş üretme fabrikasına biraz da mesafeli, büyünün etkisinden uzak durarak bakmayı deneyen bir biyografi eşliğinde Weimar Cumhuriyeti’nden Hollywood’a uzanan bir dönemi algılama çabasının ürünü olarak da nitelendirilebilecek Veysel Atayman imzalı dosya; sanatçının Actors Studio yıllarından Broadway’e, Üçüncü Dünya serüvenlerinden unutulmaz Oscar törenine etkileyici bir yolculuğa çıkmanızı öneriyor.

Dergide yer alan diğer konu başlıkları ise şöyle sıralanabilir:

– Rekin Teksoy’a Veda / Tuncer Çetinkaya
– Dolu Hayat / Burak Göral
– 12 Yıl Sonra Kemal Sunal / Mesut Kara
– Sinema Işığın Müziğidir / Mustafa Sözen
– Yeni Dünya Düzeni ve Kültür / Zahit Atam
– Natı Metafiziğinin ‘İmgesel’ Çöküşü Üzerine / Orhan Miçooğulları
– Bazin’den Techine’e Cahiers du Cinema / Atila Sarıcıoğlu
– Kafka’nın Sinemasal Yolculuğu / Barış Saydam
– Öteki Korkular / Fatih Danacı

Modern Zamanlar, Landlord’un yönetiminde yayınlanan ve Ertekin Akpınar, Murat Ocakcan, Tuğba Keleş, Sadık Yemni gibi yazarlardan oluşan Ters Ninja Seçkisi’nin dördüncü sayısına da ek olarak yer veriyor.

[email protected] / www.modernzamanlar.com

İlginizi çekebilir...

Disney+ - Film

Werewolf By Night, şiddet eksenli bir Hollywood aksiyonu olmakla birlikte arka planında kendisinden beklenmeyen bir derinliğe sahip.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et