BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Öne Çıkanlar

Yazarımız N.S.nin yazısı…

Necefli Maşrapa
Landlord yıllık izninin bir bölümünü kullanıp Marmaris Selimiye’de keyif çattığından yazarımız N.S. bugünkü yazısını yazamamıştır. 

Saçma değil mi? Bence de…

N.S.nin yazıları uzunca bir süredir Pazartesi yayınlanmaktaydı dikkat ederseniz. Okur alışkanlıkları geliştirme açısından konuk yazarların belli bir günde yazmasını yararlı bulmaktayım bendeniz. Üstelik “bazı durumlarda(!)” periyodik düzen yazarın da kendini programlamasına, disiplinli hareket edebilmesine ve dahi üretimini artırmasına  yarayabiliyor.

Hal böyleyken N.S. yazısını niye yazmamıştır sorunsalına dönersek…

Hayır, N.S. Landlord’un aksine tatile çıkmamıştır. Hattızatında şekilde görüldüğü gibi tatile çıkmak yazı yazmamak için bir mazeret teşkil etmez. Bu egemen basının bize dayattığı bir ilüzyondur. Asıl amaç gazetecilerin refah içinde yaşadığı imajının toplumda yaygınlaştırılması ve arada hak, hukuk, zam hatta zamanında ödenen maaş isteyen gazetecilerden çıkacak çatlak seslerin güvenirliliğini sarsmaktır.

Kendi blogunda çeşitli vesilelerle bana laf çakan yazarınıza sorarsınız şu muhtemel açıklamalarla kendini savunacaktır:

Berezilya.com için benden istediğiniz Kasımpaşaspor yazısı (N.S. Kasımpaşalıdır) tüm enerjimi soğurdu, ikinci bir yazı yazmaya  takatim kalmadı. (Seni daha dün “yazarken” görmüşler Fenerbahçe parkında ama!Landlord’un ninja gözleri her yerde N.S. gaflete düşme!)

Ya da, “Landlordcuğum halimden en iyi sen anlarsın. Şu sıralar büyük yazarların başına gelen türden müthiş bir yaratıcılık krizi yaşıyorum.” (Rezene çayı iç geçer. Muhtemelen gaz sıkıştırıyordur, sen yaratıcılık krizi sanıyorsundur. Baştaki dalkavukça manevrayı da yemedim.)

İşte böyle sevgili ninja… Sen de bilesin istedim N.S. yazısını keyfinden yazmamış, seni, beni, Tersninja’nın 70 milyon takipçisini yüz üstü bırakmıştır. Bu ciddiyetsizliği yanına kar kalmış mıdır peki?

Bu yazı sayesindedir ki… KALMAMIŞTIR!

numan serteliN.S.ye okur tepkileri yağıyor!

Ben de kızdım!Halim Selim

Ne demekmiş efendim yazamadım! Ben nasıl her gün mamamı yiyor, altımı pisliyor, gece yarısı anamı babamı ağlayarak uyandırıyorsam, o da üstüne düşeni yapacak! Bebek ninjalar hafife alınamaz ve… Upps! Pardon, benim şimdi bi kıple ağlamam lazım.

Kızdım şimdi bak!Bir Ninja

Ben N.S.yi okumak için ta Çin’den giriyorum Tersninja’ya. Bugün N.S.nin yazısını göremeyince tüm yolu gerisin geri çıktım.

Emekli Topçu Albay Hadi Ş. Kerim Emekli Topçu Albay Hadi Ş. Kerim

Kendisi de benim gibi mütekaid olduğu için yazılarını kaçırmadığım yazar N.S.nin bu davranışını içime sindiremedim. Bekir Coşkun, Emin Çölaşan ve Yılmaz Özdil‘i okuyamamış gibi hissettim bugün kendimi.

GAZETECİLERE SORDUK… NE YAPMALI?

Gazeteci O. Range Washington -Seattle Chronicle

– N.S.nin bu yaptığı U.S.de hiç alışık olmadığımız bir davranış. Etik değil her şeyden önce. Basın kartı iptal edilmeli!

– Şeyy… Basın kartı yok kendisinin.

– Maaşından kesin o zaman.

– Şeyy.. Maaş da almıyor.

– Dövün o zaman. Sigortası karşılar hastane masrafını nasıl olsa.

– Şeyy…

– Yok artık.

– Kardeşim bu dediklerini büyük gazetelerde bile zor buluyorsun artık. Tersninja nasıl sağlasın bu şartları…

– Siz Türkler hakikaten çılgınsınız…

– Di mi?

Freelance gazeteci İsmini vermek istemeyen freelance bir gazeteci

– Siz ne diyorsunuz N.S. olayına?

– Bulmuş da bunuyor. Koskoca köşe vermişsiniz yazısını yazmıyor. Ben 17 senedir bir köşe kapamadım bizim gazetede.

– Ama sizin de keyfiniz yerinde. Evden freelalce freelance çalışıyorsunuz.

– Ne alakası var kardeşim. Her sabah işe gidiyorum, mesailer de cabası.

– Nesi freelance bunun?

– Ya patronlar sigorta ödememek için bulmuş bunu. Bordrolu gibi çalıştır, devlete freelance göster, sigorta masrafı cebine kalsın…

– Sen de kabul ediyorsun yani bu durumu?

– Na’payım? Eve ekmek götürcez. İş de yok. Sektör küçük, yarısı da tekelin zaten.

– Hiç yükselemiyor musun peki?

– Nereye yükselicen? Tam bir pozisyon açılıyor, diyorum sıra geldi. Ya patronlardan birinin yeğeni Amerika’daki tahsilini bitiriyor, ya zengin ve hatırlı bir arkadaşının çocuğu geliyor oturuyor koltuğa. Bir de andropozlu yöneticilerin halihazırdaki ya da muhtemel müstakbel manitaları da var tabi. Bazen diyorum hatun kılığına girip saçları röfle yaptırayım. Ama maaşım ona da yetmiyor…

– Neyse konuyu dağıttık. N.S. diyorduk.

-Yazmasın be. Biz yapamıyoruz o başkaldırsın bari bu patronlara. İsyannnnnn…İsyan.

– Hişşşt… Kapat kamerayı… Bu son kısmı da silsinler teypten….

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et