BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Yalnızca halk mı, sarayda onu sevmişti. Prens William ve Kate Middleton'ın Buckingham Sarayı'nda gerçekleşen düğününde Elton John'un ''Your Song'' adlı şarkısını seslendirip günün şarkıcısı oldu.

Müzik

Yeni Albümler: John Newman’dan Tribute; Katy Perry’den Prism ve Ellie Goulding’den Halycon Days

Yalnızca halk mı, sarayda onu sevmişti. Prens William ve Kate Middleton’ın Buckingham Sarayı’nda gerçekleşen düğününde Elton John’un ”Your Song” adlı şarkısını seslendirip günün şarkıcısı oldu.

john-newman

Sesi ilk duyulduğundan beri liste başı olma alışkanlığı geliştiren John Newman’ın, çıkış albümü Tribute ile listelerin başına oturması sürpriz olmadı. Ve her şey onun için daha yeni başlıyor!

İngiliz elektronik müzik dörtlüsü Rudimental’ın İngiltere Single listelerinde bir numaraya oturan 2012 tarihli single’ı Feel The Love dinleyenlere “parçada vokal yapan bu çocuk da kim?” diye sorduruyordu. Rudimental’e eşlik eden John Newman adlı bu genç vokalin şarkının başarısında rolü büyüktü.

john-newman3

Newman’ın vokalini farklı kılan sesinin rengi. 1990 doğumlu bir gençten değil de, 40’lı yaşlarını süren usta bir vokalin olgunluğu var onun sesinde. Evet, belki bir ilüzyon bu ama yine de dinleyenler üstünde etkili olduğunu çoktan kanıtladı.

Haziran 2013’te kendi ismiyle yayınladığı çıkış single’ı Love Me Again onun ilk stüdyo albümü Tribute’ün habercisiydi. Yerinde duramamanıza sebep olurken, size detayları kaçırmadan dinleme ihtiyacı da hissettiren bu şarkı, İngiltere Single listelerinde bir numaraya yükselmekle kalmadı, 10 ülkenin daha Top 10 hit listelerine girip popüler bilgisayar oyunu FİFA 14 soundtrack’inde de kendine yer buldu. Love Me Again’in ardından ikinci single olarak yayınlanan Cheating ise çıkacak albümünün en dikkat çekici ikinci şarkısı olacaktı.

john-newman214 Ekim’de piyasaya çıkan Tribute albüm, 20 Kasım’da İngiltere Çok Satan Albüm Listesi’nin bir numarasındaydı. Çıkış albümüyle bunu başarmak öyle kolay bir iş değildir takdir edersiniz. Peki John Newman yeni bir Robie Williams olabilir mi? Robbie kadar yakışıklı değil belki ama image-maker’ların yapabileceklerinin sınırı yok. Hem TV ve medya yüzünden algımızın kontrolünü kaybetmiş durumdayız uzun zamandır. Dolayısıyla, zaman ne gösteriri hiç belli olmaz show-bizz’de.

Prism
Katy Perry

katy-peryYaz ortasında yayınladığı ilk single Roar ile tüm dünyada ilgi uyandıran, listeleri sallayan Katy Perry’nin, 13 şarkıdan oluşan ve (Deluxe versiyonunda) 3 bonus şarkının da yer aldığı 4. stüdyo albümü. Albümün başarısı ne olursa olsun, bu kadar güzel olduğu sürece de albüm yapmaya devam edecek kendisi. Çünkü klipleriniz seyrediliyorsa bu piyasada sırtınız yere gelmez. E, Katy Perry’nin kliplerine sağırlar bile müptela. Varın, gerisini siz düşünün!

Halycon Days
Ellie Goulding

goulding2010’da yayınlanan ilk stüdyo albümü Lights İngiltere’de 1 milyona yakın satınca, Ellie Goulding’in sesinin berraklığı ve belirgin İngiliz aksanının sevildiği tescil edilmişti zaten. Yalnızca halk mı, sarayda onu sevmişti. Prens William ve Kate Middleton‘ın Buckingham Sarayı’nda gerçekleşen düğününde Elton John‘un Your Song adlı şarkısını seslendirip günün şarkıcısı oldu. Bu, onun Ekim 2012’de yayınlanan ikinci albümü ve bir anlamda onun geleceğini, daha doğrusu şöhret basamaklarında daha ne kadar irtifa kazanacağını belirleyecek albüm. Kendisini Rock’n Coke’da da dinleme fırsatı bulmuştuk.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et